Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Wina pinot meniuer

Chyba nie ma wśród miłośników wina jednej osoby, która nie znałaby szampanów. Ale czy wiesz, z jakich szczepów się je wytwarza? Tak, to właśnie pinot meunier jest jednym z trzech szczepów wykorzystywanych w produkcji szampana (pozostałe dwie to pinot noir i chardonnay). To odmiana winorośli o czerwonych owocach, ściśle spokrewniona z pinot noir. Pinot meunier tworzy wina lekkie, o cytrusowych aromatach, nieco bardziej kwasowe od pinot noir. Winiarze nieczęsto butelkują pinot meunier jako pojedynczą odmianę. Pinot meunier jest wytrzymałym szczepem o ciekawej strukturze.

Zakaz sprzedaży
Brak produktów spełniających podane kryteria
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu