Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Aragonia, Campo de Borja DO

Aragonia, Campo de Borja DO
Campo de Borja to dynamicznie rozwijający się region winiarski w Aragonii, na północnym wschodzie Hiszpanii, który zyskał międzynarodowe uznanie dzięki swoim wyrazistym i intensywnym winom, szczególnie tym produkowanym z odmiany garnacha.

Denominación de Origen (DO) Campo de Borja została oficjalnie ustanowiona w 1980 roku, ale korzenie winiarstwa w tym regionie sięgają wieków wstecz, co odzwierciedla głębokie dziedzictwo i tradycję winiarską regionu.

Campo de Borja to tereny od wieków zwane jako imperium garnachy.  Ta odmiana, będąca duszą i sercem regionu, jest tutaj uprawiana na starych krzewach, niekiedy przekraczających 100 lat, co przekłada się na wina o wyjątkowej koncentracji, głębi i złożoności aromatów.

Niektóre winnice sięgają historycznie XII stulecia. Duże zasługi zarówno w ustaleniu doskonałych siedlisk ale i udoskonaleniu metod produkcji region zawdzięcza klasztorom działającym w ciągu wieków. 5000 ha winnic wyróżnia się przede wszystkim zaawansowanym wiekiem krzewów, które na obszarze ponad 2000 ha przekraczają 50 lat gwarantując niską wydajność i wysoka jakość. W obszarach nizinnych na wapiennych glebach powstają ciepłe, mocne i aromatyczne wina. Na obszarze środkowym na wysokościach 450 -550 m n.p.m. gdzie jest najwięcej winnic na kamienistych, żelazowych glebach, dających bardzo złożone, intensywne, strukturalne i mięsiste wina. Na najwyżej położonym obszarze sięgającym do 700 m n.p.m. tworzone są subtelne i eleganckie wina.

Campo de Borja to oczywiście nie tylko garnacha, są i inne odmiany oraz różne kolory i style win. Produkuje się tu również doskonałe białe i różowe wina z odmian takich jak macabeo (viura) i tempranillo, które cieszą się uznaniem za ich świeżość i wyrazistość owocowych aromatów. 

Zakaz sprzedaży
Wino Campo de Borja Godina
Wino czerwone Wytrawne Hiszpania 2020
139,00 750 ml
Wegańskie
Wino Campo de Borja Morca
Wino czerwone Wytrawne Hiszpania 2020
239,00 750 ml
Wegańskie
Wino Campo de Borja Touran
Wino czerwone Wytrawne Hiszpania 2020
719,00 750 ml
Wegańskie
Wino Campo de Borja Flor de Morca
Wino czerwone Wytrawne Hiszpania 2022
65,00 750 ml
BestsellerWegańskie
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu