Przejdź do głównej treści
Najlepsze wina na każdą okazję

Hiszpania

Rozgrzana słońcem ziemia Półwyspu Iberyjskiego i tutejszy klimat rodzą wspaniałe wina hiszpańskie. W Hiszpanii znajduje się przeszło 60 okręgów winiarskich! Pierwszeństwo w sławie zyskały wina hiszpańskie z regionu Rioja, które cieszą się niezmienną estymą wśród miłośników wina na całym świecie. Swą pozycję na podium utrzymuje również wino hiszpańskie z regionu Ribera del Duero. To doskonała czerwień, z którą wielu kojarzy Półwysep Iberyjski. Lecz i biel ma tu swoje małe ojczyzny, jak chociażby region Rueda, w którym wina hiszpańskie docenia się za niebywałą przenikliwość. A w wersji szlachetnych bąbelków prym wiedzie cava – wino hiszpańskie wytwarzane metodą wtórnej fermentacji w butelce (to z niego słynie Katalonia). Coraz większe uznanie zyskują wina hiszpańskie z mniejszych, bardzo ciekawych denominacji, jak chociażby Jumilla, Calatayud, Utiel-Requena czy Almansa. To przyszłe gwiazdy na firmamencie iberyjskiego winiarstwa. Tworząc wino hiszpańskie, producenci sięgają zarówno do endemicznych odmian, jak i kosmopolitycznych szczepów – i interpretują je z gorącym temperamentem. Pośród odmian białych wina hiszpańskiego szczególnie należy wymienić szczepy viura, verdejo, malvasia i garnacha blanca. Przy tworzeniu win czerwonych używane są m.in. grona odmian tempranillo, graciano, monastrell i garnacha tinta. Hiszpańscy producenci chętnie sięgają w procesie produkcji po beczki dębowe, by starzone w nich wina hiszpańskie były bardziej kompleksowe.

Valdelana Blanco Semi Sweet 2019
Wino Białe Półsłodkie Hiszpania 2019
47,00
Equilibrio Sauvignon Blanc Organic
Wino Białe Wytrawne Hiszpania 2020
39,00
Bohigas Xarel-lo 2019
Wino Białe Wytrawne Hiszpania 2019
37,00 750 ml
La Atalaya Magnum
Wino Czerwone Wytrawne Hiszpania 2019
159,00 1,5l
Blau Magnum
Wino Czerwone Wytrawne Hiszpania 2019
99,00 1,5l
Juan Gil Silver Label Magnum
Wino Czerwone Wytrawne Hiszpania 2018
159,00 1,5l
Honoro Vera Rioja
Wino Czerwone Wytrawne Hiszpania 2018
43,00
Shaya Sauvignon Blanc 2020
Wino Białe Wytrawne Hiszpania 2020
49,00
Nowość
Honoro Vera Irreverent Blend
Wino Czerwone Wytrawne Hiszpania 2020
39,00
Nowość
Clar del Bosc Priorat 2019
Wino Czerwone Wytrawne Hiszpania 2019
199,00
Nowość

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką prywatności.
Oświadczam, że jestem pełnoletni(a) i wyrażam zgodę na przedstawienie oferty alkoholowej.
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies, wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji w dziale Polityka prywatności.

Zamknij
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu