Przejdź do głównej treści
Najlepsze wina na każdą okazję

Hiszpania

Hiszpańska ziemia i klimat to idealne warunki do uprawy oryginalnych szczepów winorośli. W tym kraju znajduje się przeszło 60 okręgów winiarskich wyróżnionych symbolem denominacji o ściśle wytyczonych regułach uprawy i produkcji wina. Pierwszeństwo w sławie zyskały wina z regionu Rioja, które cieszą się niezmienną estymą wśród miłośników wina na całym świecie. Swą pozycję na podium utrzymują również wina z regionu Ribera del Duero. To doskonała czerwień, z którą wielu kojarzy Półwysep Iberyjski. Lecz i biel ma tu swoje małe ojczyzny, jak chociażby słynącą z przenikliwych, wielce docenianych win z regionu Rueda. A w wersji szlachetnych bąbelków prym wiodą wina cava, wytwarzane metodą wtórnej fermentacji w butelce – z nich słynie głównie Katalonia. Coraz większe uznanie zyskują wina z mniejszych, bardzo ciekawych denominacji, jak chociażby Jumilla, Calatayud, Utiel-Requena czy Almansa. To przyszłe gwiazdy na firmamencie iberyjskiego winiarstwa.
Producenci sięgają zarówno do endemicznych odmian, ale nieobce im są kosmopolityczne szczepy, które interpretowane są z iście hiszpańskim temperamentem. Pośród odmian białych szczególnie należy wymienić szczepy viura, verdejo, malvasia i garnacha blanca. Przy tworzeniu win czerwonych używane są m.in. grona odmian tempranillo, graciano, monastrell i garnacha tinta. Hiszpańscy producenci chętnie sięgają w procesie produkcji po beczki dębowe, by starzone w nich wina były bardziej kompleksowe.

Wino Białe Wytrawne Hiszpania
109,00
Wino Białe Wytrawne Hiszpania 2018
49,00
Wino Czerwone Wytrawne Hiszpania 2017
79,00
Wino Czerwone Wytrawne Hiszpania 2018
59,00
Wino Czerwone Wytrawne Hiszpania 2017
85,00
Wino Białe Wytrawne Hiszpania 2016
69,00
Wino Czerwone Wytrawne Hiszpania 2015
149,00
Bohigas Garnacha Negra 2018
Wino Czerwone Wytrawne Hiszpania 2018
49,00 750 ml
Valdelana Vi-Ve 2019
Wino Czerwone Wytrawne Hiszpania 2019
45,00
Nowość
White Sangria Beso del Sol BIB 3l
Wino Białe Słodkie Hiszpania
69,00 3l
Nowość

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką prywatności.
Oświadczam, że jestem pełnoletni(a) i wyrażam zgodę na przedstawienie oferty alkoholowej.
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies, wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji w dziale Polityka prywatności.

Zamknij
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu