Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Apulia, Puglia IGP

Apulia, Puglia IGP
Region Apulia, rozciągający się wzdłuż pięty włoskiego "buta", jest jednym z najbardziej płodnych i słonecznych obszarów kraju, co sprawia, że jest idealnym miejscem do uprawy winorośli. Dzięki temu Puglia stała się znana na całym świecie jako źródło intensywnych, pełnych smaku win, które czerpią z bogatej tradycji winiarskiej regionu.

Apelacja Puglia IGP ustanowiona została w 1995 roku i obejmuje obecnie 8000 ha upraw.

Wina Puglia IGP są szczególnie cenione za swoje bogate aromaty i smaki, które odzwierciedlają unikalny terroir regionu. Charakteryzują się szerokim wachlarzem typów – od lekkich i orzeźwiających białych, poprzez aromatyczne różowe, aż do głębokich i złożonych czerwonych. Te różnorodne profile smakowe są możliwe dzięki różnorodności klimatycznej i glebowej regionu, a także wykorzystaniu zarówno autochtonicznych, jak i międzynarodowych szczepów winorośli.

Wśród szczepów dominują się primitivo, negroamaro, malvasia nera, i bianca. Tworzone z nich wina charakteryzują się zróżnicowanym bukietem smakowym, od świeżych i owocowych, po bardziej złożone i strukturalne, co sprawia, że doskonale komponują się z różnorodnymi daniami kuchni włoskiej i międzynarodowej.

Zakaz sprzedaży
Wino Feudi di San Gregorio Primitivo IGT
Wino czerwone Włochy 2021
89,00
Wino Corte Delle Calli Primitivo IGT Puglia
Wino czerwone Wytrawne Włochy 2019
45,00 750 ml
Wino La Cantina dei Feudi Primitivo Puglia IGP
Wino czerwone Wytrawne Włochy
43,00 750 ml
Wino Cantine di Gioia Granato Primitivo
Wino czerwone Wytrawne Włochy 2017
119,00 750 ml
Wino Cantine di Gioia Robinus Primitivo
Wino czerwone Wytrawne Włochy 2018
91,00 750 ml
Wino Cantine di Gioia Heliodor Moscatello
Wino białe Wytrawne Włochy 2020
105,00 750 ml
Wino Cantine di Gioia Ametista Primitivo Rosato
Wino różowe Wytrawne Włochy 2021
99,00 750 ml
Wino Alto Bello Primitivo
Wino czerwone Wytrawne Włochy 2021
43,00 750 ml
Wino Cantine di Gioia Zaffiro Fiano
Wino białe Wytrawne Włochy 2020
95,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu