Przejdź do głównej treści
Najlepsze wina na każdą okazję

Wina ze Szczepu Aglianico

Włoski szczep aglianico daje niesamowicie pełne wina ze świetnym potencjałem do starzenia. Jego owoce mają wyraźnie ciemną skórkę. Szczep aglianico rośnie głównie w południowych Włoszech w kilku prowincjach, m.in. Potenza, Avellino i Matera. Aglianico daje wina o mocnym aromacie ciemnych owoców, jak wiśnia, śliwka czy jagoda, kawy, skóry czy czekolady. Włosi doceniają wyjątkową szlachetność szczepu aglianico – i to mimo że powstają z niego dość kwasowe wina! Co ciekawe, aby obniżyć nieco poziom kwasowości w winach ze szczepu aglianico, dodaje się do nich inne szczepy, np. merlot.

Aglianico del Re Feudi di San Gregorio
Wino Czerwone Wytrawne Włochy 2014
85,00 750 ml
85,00
Promocja

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką prywatności.
Oświadczam, że jestem pełnoletni(a) i wyrażam zgodę na przedstawienie oferty alkoholowej.
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies, wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji w dziale Polityka prywatności.

Zamknij
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu