Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Wina ze Szczepu Aglianico

Włoski szczep aglianico daje niesamowicie pełne wina ze świetnym potencjałem do starzenia. Jego owoce mają wyraźnie ciemną skórkę. Szczep aglianico rośnie głównie w południowych Włoszech w kilku prowincjach, m.in. Potenza, Avellino i Matera. Aglianico daje wina o mocnym aromacie ciemnych owoców, jak wiśnia, śliwka czy jagoda, kawy, skóry czy czekolady. Włosi doceniają wyjątkową szlachetność szczepu aglianico – i to mimo że powstają z niego dość kwasowe wina! Co ciekawe, aby obniżyć nieco poziom kwasowości w winach ze szczepu aglianico, dodaje się do nich inne szczepy, np. merlot.

Zakaz sprzedaży
Brak produktów spełniających podane kryteria
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu