Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Armaniaki

Armaniak to rodzaj brandy, który z roku na rok zyskuje na popularności. Szczególnie powinni mu się przyjrzeć miłośnicy… wina. Dlaczego? Ponieważ armaniak powstaje w wyniku procesu destylacji wina i dojrzewania w dębowych beczkach. Armaniaki zwykle leżakują kilka lat, zanim osiągną swój odpowiedni smak. Nazwa armaniak pochodzi od regionu Armagnac leżącego w Gaskonii – i właśnie głównie w południowo-zachodniej Francji produkuje się armaniak (w Gers, Landes, Lot-et-Garonne). Ten mocny alkohol zwykle pije się jako digestif, po skończonym posiłku, w temperaturze pokojowej, z małej szklanki o wąskim brzegu.

Zakaz sprzedaży
Armagnac Saint Aubin 1981
Spirytusowe Armaniaki Francja 1981
869,00 700 ml
Armagnac Saint Aubin 20 Ans
Spirytusowe Armaniaki Francja
365,00 700 ml
Armagnac Saint Aubin 1982
Spirytusowe Armaniaki Francja 1982
849,00 700 ml
Armagnac Saint Aubin 10 Ans
Spirytusowe Armaniaki Francja
309,00 700 ml
Armagnac Saint Aubin Blanche Ugni Blanc
Spirytusowe Armaniaki Francja
199,00 700 ml
Armagnac Saint Aubin 2 Ans
Spirytusowe Armaniaki Francja
209,00 700 ml
Armagnac Saint Aubin 4 Ans
Spirytusowe Armaniaki Francja
229,00 700 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu