Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Alzacja, Vin d'Alsace AP

Alzacja, Vin d'Alsace AP
Region Vin d'Alsace AOP jest także znany z pięknych, malowniczych pejzaży, w których dominują winnice rozciągające się na wzgórzach i dolinach. Ta urokliwa sceneria, w połączeniu z bogatą ofertą kulinarną i winiarską, przyciąga turystów z całego świata, pragnących doświadczyć unikatowej kultury i tradycji winiarskiej Alzacji.

Winiarstwo w Alzacji ma długą historię, sięgającą czasów rzymskich. Dzięki temu region ten może pochwalić się głęboko zakorzenioną tradycją winiarską, która łączy w sobie wpływy francuskie i niemieckie.

II wojna światowa i aneksja Alzacji przez Niemcy przerwała proces tworzenia apelacji i powołaną ją dopiero w 1962 roku. Obecnie obejmuje ona ponad 70% wszystkich win produkowanych w Alzacji.  Ciekawostką jest, że wszystkie zamykane są w butelkach reńskich zwanych fletem alzackim. 

Wina z Vin d'Alsace AP są wyjątkowe na tle innych francuskich win. Dominują tu białe wina, wśród których szczególnie cenione są te produkowane z lokalnych odmian winogron, takich jak riesling, gewurztraminer, pinot gris i muscat. Wina te słyną z wyraźnej mineralności, bogactwa aromatów oraz zrównoważonej kwasowości. Mimo że Alzacja jest najbardziej znana z win białych, produkuje się tu również czerwone i różowe wina, głównie z odmiany pinot noir.

Oprócz tradycyjnych metod produkcji, wielu winiarzy w Alzacji angażuje się w praktyki ekologiczne i biodynamiczne, co dodatkowo podnosi jakość produkowanych win i wpisuje się w rosnącą świadomość konsumencką na temat zrównoważonego rolnictwa.

Zakaz sprzedaży
Wino Michel Leon Vieilles Vignes Pinot Gris
Wino białe Półwytrawne Francja 2021
79,00 750 ml
Wino Phillippe Michel Pinot Noir
Wino czerwone Wytrawne Francja 2021
75,00 750 ml
Wino Michel Leon Vendanges Tardives Gewurztraminer
Wino białe Słodkie Francja 2018
149,00 750 ml
Wino Michel Leon Vendanges Tardives Pinot Gris
Wino białe Słodkie Francja 2018
135,00 750 ml
Wino Michel Leon Gewurztraminer
Wino białe Półwytrawne Francja 2021
85,00 750 ml
Wino Michel Leon Pinot Blanc
Wino białe Wytrawne Francja 2020
73,00 750 ml
Wino Michel Leon Riesling
Wino białe Wytrawne Francja 2021
75,00 750 ml
Wino Michel Leon Pinot Gris
Wino białe Wytrawne Francja 2021
79,00 750 ml
Wino Michel Leon Vieilles Vignes Riesling
Wino białe Wytrawne Francja 2021
79,00 750 ml
Wino Michel Leon Vieilles Vignes Gewurztraminer
Wino białe Półwytrawne Francja 2022
93,00 750 ml
Wino Michel Leon Muscat
Wino białe Półwytrawne Francja 2019
69,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu