Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Wina Ze Szczepu Montepulciano

To szczep, z którego słyną włoskie regiony Abruzja, Marchia, Molise i Apulia. W ilości krzewów montepulciano ustępuje we Włoszech jedynie sangiovese. Dzięki podwyższonej kwasowości wina montepulciano mają reputację idealnych czerwonych win do pizzy, ale lokalni winiarze potrafią również wykrzesać z tej odmiany wyśmienite wina z potencjałem do starzenia. Wina montepulciano mają zwykle średnie ciało i średni poziom tanin. Dominują w nich aromaty śliwki, oregano, czereśni, z lekką nutą dymu. Najbardziej znane są wina Montepulciano d’Abruzzo.

Zakaz sprzedaży
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu