Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Uratuj korek

O nas

Czysta planeta zaczyna się od czystych intencji i drobnych gestów – czasami tak małych jak korek do wina. Dołącz do inicjatywy ReKorek i wspieraj z nami działania dla ekologii.

Czy wiesz, że dąb korkowy potrzebuje aż ćwierć wieku, by wytworzyć pierwszą korę nadającą się do produkcji korkowych zatyczek do butelek, a zbiory z tego drzewa mogą odbywać się co 9 lat? Daje to obraz, jak cennym materiałem jest korek.

70% tego surowca wykorzystuje się do produkcji zatyczek do butelek. A one, niestety, najczęściej trafiają do kosza. Nie musi tak być! Korki można poddać recyklingowi i ponownie wykorzystać do produkcji m.in. tablic korkowych, podkładek, akcesoriów do jogi, korka izolacyjnego czy nawet części motoryzacyjnych. W Salonach Fine Wine z korka wykonane są ekspozytory na wizytówki.

Chcesz wesprzeć proekologiczną inicjatywę? To proste! Zamiast wyrzucać korki, przynieś je do najbliższego Salonu Fine Wine i wrzuć do specjalnie oznakowanego pojemnika. Ziemia będzie Ci za to wdzięczna!


Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu