Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

South Eastern Australia

South Eastern Australia
South Eastern Australia jest kluczowym regionem winiarskim w Australii, wyróżniającym się obszerną powierzchnią upraw, różnorodnością odmian winogron, korzystnym mikroklimatem i wysoką jakością produkowanych win. Odwiedziny w tym regionie to okazja, by delektować się różnorodnością win i pięknem krajobrazu winnic.

Zachodnia granica South Eastern Australia rozciąga się na długości 2000 kilometrów przez cały kontynent, od wybrzeża Pacyfiku w Queensland po wybrzeże Oceanu Południowego w Australii Południowej. Ta rozległa „superstrefa” uprawy winorośli obejmuje praktycznie każdy znaczący australijski region winiarski poza Australią Zachodnią tj. w całości stany Nowa Południowa Walia, Wiktoria i Tasmania, a także południowo-wschodnie połówki Queensland i Australii Południowej. 

Lasy deszczowe, pasma górskie, zarośla, pustynie i wyschnięte koryta rzek zajmują większość terenów w strefie South Eastern Australia. Jedynie w chłodniejszych obszarach przybrzeżnych winnice odgrywają znaczącą rolę w krajobrazie. 

Już sama skala tej strefy – oraz różnorodność jej klimatów, topografii i szerokości geograficznych – sprawia, że ​​jest to oznaczenie geograficzne, o raczej ograniczonym znaczeniu. W związku z tym wina oznaczone jako South Eastern Australia rzadko wykazują silne cechy regionalne lub odmianowe i są kupowane ze względu na niższą cenę, gwarantowaną powtarzalność w obrębie roczników i stabilną jakość.

Większość win z South Eastern Australia wytwarzana jest z powszechnie znanych odmian winorośli vinifera, szczególnie tych, które cieszą się już ugruntowaną reputacją lub są lubiane. Chardonnay, sémillon i sauvignon blanc to najpopularniejsze odmiany używane do produkcji białego wina z South Eastern Australia, a czerwone to zazwyczaj merlot, shiraz i cabernet sauvignon.

Zakaz sprzedaży
Brak produktów spełniających podane kryteria
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu