Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Węgry

Węgry to jeden z najstarszych regionów winiarskich na świecie. Wino węgierskie i jego historia sięga początków XVIII wieku. Najpopularniejszym regionem, w którym produkuje się wino węgierskie, jest Tokaj (w 2002 roku został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO). W przeszłości wino węgierskie było w Polsce niezwykle popularne, a i w samym Tokaju bez trudu można znaleźć różne polonica. W tym regionie wino węgierskie tworzy przede wszystkim niepowtarzalny klimat, który sprzyja rozwojowi pleśni szlachetnej na winogronach. Dzięki czemu istnieje szansa na stworzenie jednych z najwybitniejszych win szlachetnie słodkich na świecie. W tokajskich piwnicach jest też pleśń, rozwijająca się nie tylko na ścianach, lecz także na butelkach, która powoduje, że wino węgierskie może długo dojrzewać bez ryzyka utraty jakości. Króluje odmiana furmint na przeszło 3 tys. ha, tworząca zarówno wytrawne, słodkie, jak i musujące wino węgierskie.

Zakaz sprzedaży
Wino musujące Zsadanyi Tokaj Brut Furmint
Wino białe Wytrawne Węgry 2011
119,00 750 ml
Wino Zsadanyi Tokaj Dongo Furmint
Wino białe Wytrawne Węgry 2015
99,00 750 ml
Wino Zsadanyi Tokaj Aszu 6 Puttonyos Furmint
Wino białe Słodkie Węgry 2010
349,00 500 ml
Wino musujące Zsadanyi TKJ Rose
Wino różowe Półwytrawne Węgry 2019
31,00 750 ml
Wino Zsadanyi Tokaj Gorbe Furmint
Wino białe Wytrawne Węgry 2012
95,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu