Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Wina Ze Szczepu Torrontes

Torrontés jest wizytówką Argentyny w świecie białych win. Nazwa nie odnosi się jednak do jednej odmiany winogron, tylko kilku odmian, z których najważniejsze to torrontés sanjuanino, torrontés mendocino i torrontés riojano. Z tych trzech, najczęściej sadzoną i produkującą wina o lepszej jakości jest odmiana torrontés riojano. Wina torrontés różnią się między sobą stylem: od lekkich i świeżych do mocnych, pikantnych. Riojano jest najbardziej wyrazisty, podczas gdy Sanjuanino jest mniej skoncentrowany, a Mendocino mniej aromatyczny. Chociaż uprawa torrontés wymaga specyficznych warunków, to jego popularność i unikalny charakter sprawiają, że producenci w innych krajach również chętnie eksperymentują z tym szczepem winorośli. Odmianę torrontés można dzisiaj znaleźć nie tylko w Argentynie, ale także w innych krajach, takich jak Urugwaj, Chile, Hiszpania i Brazylia.

Zakaz sprzedaży
Wino Estimulo Torrontes
Wino białe Wytrawne Argentyna 2022
39,00
Wino Deseado Sweet Rose
Wino różowe Słodkie Argentyna NV
69,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu