Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Wina Ze Szczepu Tinta Cao

Szczep tinta cão (czasami pisany bez akcentu lub tinto cão) w świecie winiarskim znany jest za sprawą portugalskiej Doliny Douro. W tym regionie tinta cão awansował do grona pięciu głównych odmian winorośli używanych do produkcji porto wysokiej jakości. Co zyskuje porto dzięki odmianie tinta cão? Przede wszystkim pikantność, odpowiednią ilości garbników i wyważoną kwasowość. Grona tinta cão mają mocny, ciemny kolor, ale produkowane z nich wina nie zyskują głębokiego odcienia czerwieni. Odmiana ta jest znana w Portugalii już od XVII wieku. Dzisiaj niewielkie ilości tinta cão rosną również w Australii i Kalifornii.

Wino Quinta de la Rosa DouRosa Tinto
Wino Czerwone Wytrawne Portugalia 2017
71,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies, wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji w dziale Polityka prywatności.

Zamknij
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu