Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Wina Ze Szczepu Tinta Cao

Szczep tinta cão (czasami pisany bez akcentu lub tinto cão) w świecie winiarskim znany jest za sprawą portugalskiej Doliny Douro. W tym regionie tinta cão awansował do grona pięciu głównych odmian winorośli używanych do produkcji porto wysokiej jakości. Co zyskuje porto dzięki odmianie tinta cão? Przede wszystkim pikantność, odpowiednią ilości garbników i wyważoną kwasowość. Grona tinta cão mają mocny, ciemny kolor, ale produkowane z nich wina nie zyskują głębokiego odcienia czerwieni. Odmiana ta jest znana w Portugalii już od XVII wieku. Dzisiaj niewielkie ilości tinta cão rosną również w Australii i Kalifornii.

Zakaz sprzedaży
Wino Quinta de la Rosa DouRosa Tinto
Wino czerwone Wytrawne Portugalia 2017
71,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu