Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Wina teroldego

Szczep teroldego to jedna z najważniejszych odmian winorośli w północnych Włoszech, a w szczególności w regionie Trentino, gdzie uprawia się ją od wieków. To bardzo stara odmiana winorośli, która od setek lat rośnie na wzgórzach regionu. Winogrona teroldego charakteryzują się ciemną skórką, z której powstają wina bogate w pigment. Odmiana ta jest znana ze swojego wyjątkowo owocowego charakteru. Intensywny kolor i bogaty smak win teroldego sprawia, że często wykorzystuje się je w kuchni, zwłaszcza w regionie Trentino, gdzie są idealnym towarzyszem dla lokalnych specjałów. Wina z teroldego są także bardzo popularne w Toskanii, Sycylii i Wenecji Euganejskiej, ale są tam sadzone w mniejszych ilościach i zazwyczaj używane do produkcji win wieloodmianowych.

Zakaz sprzedaży
Brak produktów spełniających podane kryteria
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu