Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Wina Stany Zjednoczone

Choć Stany Zjednoczone ciągle nie są najpopularniejszym kierunek wycieczek wśród enoturystów, z pewnością na wina z USA warto zwrócić uwagę. USA to pod względem ilości produkowanego wina czwarty kraj na świecie! Zdecydowanie najwięcej butelek wina z USA powstaje w gorącej Kalifornii, gdzie są naprawdę niezłe warunki do uprawy winogron: winogrona dojrzewają w ciepłym powietrzu i wilgoci oceanu. Do najbardziej znanych regionów winiarskich należą zdecydowanie Napa Valley i Sonoma Valley. Ale nie tylko w Kalifornii produkuje się wina amerykańskie: również w stanie Nowy Jork, Waszyngton, Oregon, Teksas. Jeśli interesują Cię amerykańskie wina białe, postaw na chardonnay i rieslinga. Wolisz czerwone wina? Ameryka słynie z cabernet sauvignon, pinot noir czy zinfandel. I zwłaszcza na zinfandel z USA warto zwrócić uwagę. Amerykańskie wina słyną bowiem z bogatych nut zapachowych i pełnego bukietu, dlatego wybierając się do restauracji po prawdziwie amerykańskiego burgera, zamów kieliszek amerykańskiego zinfandela.

Confident Chardonnay
Wino Białe Wytrawne Stany Zjednoczone 2021
63,00
Confident Zinfandel
Wino Czerwone Wytrawne Stany Zjednoczone 2020
63,00
Grizzly Bear Chardonnay
Wino Białe Wytrawne Stany Zjednoczone 2020
35,00 750 ml
Grizzly Bear Cabernet Sauvignon
Wino Czerwone Wytrawne Stany Zjednoczone 2020
35,00 750 ml
Jail Break Zinfandel
Wino Czerwone Wytrawne Stany Zjednoczone 2019
39,00 750 ml

Zapisz się do newslettera

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies, wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji w dziale Polityka prywatności.

Zamknij
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu