Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Wina Ze Szczepu Pinot Nero

Szczep pinot nero znany jest pod tą nazwą tylko we Włoszech – w pozostałych regionach winiarskich częściej używa się nazwy pinot noir. Pinot nero jest odmianą winorośli z gatunku Vitis vinifera. Uprawia się ją na całym świecie, głównie w chłodniejszych regionach. We Włoszech pinot nero rośnie w regionach Trydent-Górna Adyga, Collio Goriziano czy Oltrepò Pavese. Wśród aromatów zawartych w winach pinot nero warto wymienić czereśnie, truskawki, żurawinę, zioła, maliny, przyprawy. Na podniebieniu jest gładkie, ma średnio-wysoką kwasowość i niską zawartość tanin.

Zakaz sprzedaży
Prosecco Sessantacampi Rose
Wino różowe Wytrawne Włochy
57,00 750 ml
Prosecco Corte Delle Calli Brut DOC Rose
Wino różowe Wytrawne Włochy
55,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu