Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Wina Ze Szczepu Picpoul

Mało znany w Polsce szczep picpoul pochodzi z regionu Langwedocja-Roussillon w południowej Francji. Nazwa szczepu picpul wzięła się od określenia „pique-poul”, co można przetłumaczyć jako „kłujące w wargi”. Jak można się domyślić, szczep rodzi wina o wysokiej kwasowości. Wśród miłośników wina najbardziej znanym winem picpoul jest francuskie wino białe z Picpoul de Pinet AOC. Odmiana ta rośnie dzisiaj w zasadzie wyłącznie we Francji.

Zakaz sprzedaży
Wino Gerard Bertrand Cigalus Red
Wino czerwone Wytrawne Francja 2020
205,00 750 ml
Organiczne
Wino Gerard Bertrand An 1618 AOP Picpoul de Pinet
Wino białe Wytrawne Francja 2020
63,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu