Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Wina Ze Szczepu Picpoul

Mało znany w Polsce szczep picpoul pochodzi z regionu Langwedocja-Roussillon w południowej Francji. Nazwa szczepu picpul wzięła się od określenia „pique-poul”, co można przetłumaczyć jako „kłujące w wargi”. Jak można się domyślić, szczep rodzi wina o wysokiej kwasowości. Wśród miłośników wina najbardziej znanym winem picpoul jest francuskie wino białe z Picpoul de Pinet AOC. Odmiana ta rośnie dzisiaj w zasadzie wyłącznie we Francji.

Gerard Bertrand An 1618 AOP Picpoul de Pinet
Wino Białe Wytrawne Francja 2020
63,00

Zapisz się do newslettera

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies, wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji w dziale Polityka prywatności.

Zamknij
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu