Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Wina Gruner Veltliner

Gruner veltliner to bez wątpienia jeden z najsłynniejszych szczepów Austrii, a dokładniej – regionu Wachau. Gruner veltliner wyróżnia się lekko pikantnym smakiem (niektórzy zauważają podobieństwo do białego pieprzu), kwasowością i uniwersalnością. Winiarze mogą wyprodukować z gruner veltliner zarówno młode, proste wina, jak i bardziej złożone ze zdolnością do leżakowania. Z aromatów, które można wyczuć w gruner veltliner, warto wyróżnić owoce, takie jak jabłka, grejpfruty, limonki czy gruszki. Jeśli gruner veltliner dojrzewał w dębowej beczce, z pewnością będzie można w nim wyczuć aromat orzechów brazylijskich czy śmietanki. Gruner veltliner to wino ze sporym potencjałem, niezwykle ciekawe w foodpairingu. Pasuje szczególnie do miękkich serów, cielęciny, ryb (np. halibuta), grillowanych szparagów, karczochów oraz sałat.

Wino Bannock Brae Gruner Veltliner
Wino Białe Wytrawne Nowa Zelandia 2017
109,00 750 ml
Hiedler Gruner Veltliner Langenlois
Wino Białe Wytrawne Austria 2019
89,00 750 ml
Hiedler Gruner Veltliner Thal
Wino Białe Wytrawne Austria 2019
129,00 750 ml
Hiedler Gruner Veltliner Loss
Wino Białe Wytrawne Austria 2020
79,00 750 ml

Zapisz się do newslettera

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies, wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji w dziale Polityka prywatności.

Zamknij
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu