Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Wina Gruner Veltliner

Gruner veltliner to bez wątpienia jeden z najsłynniejszych szczepów Austrii, a dokładniej – regionu Wachau. Gruner veltliner wyróżnia się lekko pikantnym smakiem (niektórzy zauważają podobieństwo do białego pieprzu), kwasowością i uniwersalnością. Winiarze mogą wyprodukować z gruner veltliner zarówno młode, proste wina, jak i bardziej złożone ze zdolnością do leżakowania. Z aromatów, które można wyczuć w gruner veltliner, warto wyróżnić owoce, takie jak jabłka, grejpfruty, limonki czy gruszki. Jeśli gruner veltliner dojrzewał w dębowej beczce, z pewnością będzie można w nim wyczuć aromat orzechów brazylijskich czy śmietanki. Gruner veltliner to wino ze sporym potencjałem, niezwykle ciekawe w foodpairingu. Pasuje szczególnie do miękkich serów, cielęciny, ryb (np. halibuta), grillowanych szparagów, karczochów oraz sałat.

Zakaz sprzedaży
Wino Landhaus Paul Gruner Veltliner
Wino białe Austria 2021
59,00 750 ml
Wino Hiedler Gruner Veltliner  Langenloiser
Wino białe Wytrawne Austria 2019
89,00 750 ml
Wino Hiedler Gruner Veltliner Thal
Wino białe Wytrawne Austria 2019
129,00 750 ml
Wino Hiedler Gruner Veltliner Loss
Wino białe Wytrawne Austria 2020
79,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu