Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Wina Ze Szczepu Gros Manseng

Odmiana gros manseng najbardziej kojarzona jest z regionem Jurançon, który mieści się u podnóża Pirenejów, w południowo-zachodniej Francji. Tradycyjnie wina gros manseng były winami słodkimi, jednak dzisiaj coraz częściej z tego szczepu produkuje się wina wytrawne – rześkie, z nutami cytrusowymi. Winiarze wykorzystują szczep gros manseng do tworzenia win odmianowych i kupażowanych, najczęściej z petit manseng lub sauvignon blanc. To bardzo popularna odmiana, ponieważ grona zachowują wysoki poziom cukru i kwasowości.

Zakaz sprzedaży
Wino T Domaine du Touch Moelleux
Wino białe Słodkie Francja 2021
43,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu