Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Wina Ze Szczepu Fiano

Fascynujące wina fiano rozsławiają południowe włoskie Włochy, a szczególnie Kampanię – to tutaj rośnie najwięcej winorośli tej odmiany. Wina fiano mają bogatą, prawie woskową strukturę. Znane są z aromatów owocowych: melona, gruszki czy pomarańczy. Nie brakuje w nich również nut orzechów laskowych i sosny. Głównym wcieleniem odmiany fiano jest Fiano di Avellino DOCG. Odmianowe wina fiano zwykle są wytrawne, o średniej kwasowości, ale włoscy winiarze tworzą również wina deserowe – dzięki zastosowaniu tradycyjnej włoskiej metody suszenia na powietrzu.

Zakaz sprzedaży
Wino Planeta Alastro
Wino białe Wytrawne Włochy 2022
89,00 750 ml
Wino Planeta La Segreta Bianco
Wino białe Wytrawne Włochy 2020
59,00 750 ml
Wino Cantine di Gioia Zaffiro Fiano
Wino białe Wytrawne Włochy 2020
95,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu