Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Wina Ze Szczepu Cortese

Białe wina cortese słyną z rześkości, kwasowości i zdolności do zachowania świeżości nawet w ciepłych warunkach. Wśród aromatów wina cortese warto wymienić cytrynę, melona, migdały, jabłka, subtelne zioła i trawę. To wina wytrawne, lekkie, o średnio-wysokim poziomie kwasowości. Winorośla cortese rosną przede wszystkim we włoskim Piemoncie, w jego południowo-wschodniej części. To endemiczna, bardzo stara odmiana. Wina cortese uważa się za jedne z najbardziej szlachetnych win Piemontu.

Zakaz sprzedaży
Wino Gavi Conte di Alari
Wino białe Włochy 2022
73,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu