Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Wina Ze Szczepu Bobal

Odmiana bobal to lokalny szczep hiszpański pojawiający się głównie w kupażach. Na miejsce jego narodzin winiarze wskazują apelację Utiel-Requena DO w okolicach Walencji – w niektórych winnicach z tego regionu szczep bobal zajmuje blisko 90% upraw. Dlaczego kupaże tak kochają odmianę bobal? Wino, które nie jest wyraźnie kwasowe lub odpowiednio nasycone kolorem, potrzebuje po prostu dobrego towarzysza – takiego jak bobal właśnie. Ta odmiana winorośli preferuje wyższe tereny, a jednocześnie nie potrzebuje ani długiego lata, ani wysokiej wilgotności. Ze względu na późne dojrzewanie, bobal świetnie daje sobie radę z wiosennymi przymrozkami. Jakie smaki tworzy szczep bobal? Wino z niego powstałe może pochwalić się wiśniowym kolorem, soczystą owocowością, sporą zawartością tanin i kwasowością.

Zakaz sprzedaży
Wino Cerro Bercial Ladera Los Cantos
Wino czerwone Wytrawne Hiszpania 2019
109,00 750 ml
WegańskieOrganiczne
Wino Fuenteseca Rosado 2020
Wino różowe Wytrawne Hiszpania 2020
37,00 750 ml
WegańskieOrganiczne
Wino Fuenteseca Tinto
Wino czerwone Wytrawne Hiszpania 2020
41,00 750 ml
WegańskieOrganiczne
Wino Pasion de Bobal
Wino czerwone Wytrawne Hiszpania 2020
63,00 750 ml
WegańskieOrganiczne
Wino Ananto Bobal Tempranillo
Wino czerwone Wytrawne Hiszpania 2021
33,00 750 ml
Wegańskie
Wino Pasion De Bobal Magnum
Wino czerwone Wytrawne Hiszpania 2020
125,00 1,5l
WegańskieOrganiczne
Wino Ananto Tinto BIB
Wino czerwone Wytrawne Hiszpania 2023
129,00 5l
Wegańskie
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu