Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Western Australia, Frankland River

Western Australia, Frankland River
Frankland River uznaje się za jeden z najbardziej znanych i cenionych regionów winiarskich  Australii. Znajduje się on w południowo-zachodniej części stanu, z dala od większych ośrodków miejskich.

Powierzchnia upraw winorośli w regionie Frankland River wynosi około 400 hektarów, a jej początki sięgają lat 70. XX wieku, co czyni te nasadzenia stosunkowo młodymi na tle innych regionów winiarskich w Australii.

Do najważniejszych odmian uprawianych w regionie Frankland River należą riesling, shiraz, cabernet sauvignon oraz chardonnay. Te odmiany znakomicie zaadaptowały się do lokalnego klimatu i gleb, przyczyniając się do produkcji win o wysokiej jakości.

Średnia temperatura w Frankland River to około 23°C  latem i 12°C  zimą, co świadczy o umiarkowanym klimacie sprzyjającym uprawom winorośli. Roczne opady deszczu oscylują w okolicach 500 mm - to stosunkowo niewiele w porównaniu z innymi regionami winiarskimi. Niska ilość opadów zwiększa ryzyko suszy, jednak skutecznie zapobiega jej zastosowanie odpowiednich systemów nawadniadniania.  Ponadto, chłodny klimat regionu sprzyja produkcji eleganckich win o wyraźnych nutach mineralnych i długim finiszu

Region Frankland River produkuje rocznie około 400 000 butelek wina. Zbiory winogron odbywają się ręcznie, co przekłada się na wysoką jakość tutejszych win.

W regionie często organizowane są festiwale winiarskie, w tym Frankland Estate International Riesling Tasting, podczas którego można degustować szeroką gamę win z regionu.

Zakaz sprzedaży
Wino Frankland Estate Shiraz
Wino czerwone Wytrawne Australia
99,00 750 ml
Wino Frankland Estate Riesling
Wino białe Wytrawne Australia
99,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu