Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Wenecja Euganejska, Veneto IGP

Wenecja Euganejska, Veneto IGP
Veneto IGP, oznaczający "Indicazione Geografica Protetta", to regionalna apelacja winna znajdująca się w północno-wschodniej części Włoch, w regionie Veneto. Została ustanowiona w 1995 roku na obszarze ponad 4500 ha.
Obszar obejmuje prowincje Verona, Vicenza, Padwa i częściowo Wenecję. Jest on wyjątkowo różnorodny pod względem geograficznym, co wpływa na szeroką gamę stylów produkowanych tu win.

Klimat w Veneto jest zróżnicowany, dzięki czemu region ten jest w stanie wspierać różnorodność upraw winorośli. Północne obszary są chłodniejsze i bardziej górskie, idealne dla odmian takich jak pinot grigio, podczas gdy bardziej płaskie i cieplejsze tereny na południu sprzyjają uprawie merlota i corviny. Ta różnorodność klimatyczna pozwala na produkcję zarówno świeżych, lekkich win białych, jak i intensywniejszych, bardziej skoncentrowanych czerwonych.

Zakaz sprzedaży
Wino Cantine Borga Merlot BIB
Wino czerwone Wytrawne Włochy 2022
119,00 5l
Wino Cantine Borga Bianco BIB
Wino białe Wytrawne Włochy 2020
119,00 5l
Wino Cantine Borga Verduzzo BIB
Wino białe Wytrawne Włochy 2020
129,00 5l
Wino Cantine Borga Malbec
Wino czerwone Wytrawne Włochy 2020
39,00 750 ml
Wegańskie
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu