Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Wenecja Euganejska, Valpolicella DOC

Wenecja Euganejska, Valpolicella DOC
Valpolicella słynie przede wszystkim z produkcji czerwonych win, które cechuje złożoność smaków i aromatów, z nutami czerwonych owoców, przypraw, a czasem nawet czekolady i kawy, w zależności od metody produkcji i długości leżakowania.

Denominacja założona w 1968 roku, obejmuje całe pogórze okolic Werony w 14 gminach na obszarze prawie 9000 ha. Tutaj winiarstwo rozwijało się już w epoce etruskiej w VII w p.n.e.

W zależności od położenia - czy to będą stoki, lekkie pagórki, równiny dolin - region wyróżnia się dość sporym zróżnicowaniem gleb. Od aluwialnych i mocno wapiennych w dolinach rzecznych i potokowych po nawet wulkaniczną glebę na stokach.

Klimat jest w większości kontynentalny, ale bywają mikroklimaty bliżej jeziora Garda, które mają wybitne cechy śródziemnomorskie. Temperatury są determinowane przez wpływ Gardy, oraz wiatry zwłaszcza ciepły sirocco. Odmiany winorośli to corvina, corvinone, rondinella i w niewielkiej ilości forselina, negrara i oseleta. 

Zakaz sprzedaży
Wino Torre del Falasco Valpolicella
Wino czerwone Wytrawne Włochy 2022
53,00 750 ml
Wino Torre del Falasco Valpolicella Superiore
Wino czerwone Wytrawne Włochy 2021
61,00 750 ml
Wino Villa Canestrari Valpolicella Terre di Lanoli
Wino czerwone Wytrawne Włochy 2021
79,00 750 ml
Wino Villa Canestrari Valpolicella Superiore
Wino czerwone Wytrawne Włochy 2017
155,00 750 ml
Wino Tenuta Casaletti Valpolicella Superiore
Wino czerwone Wytrawne Włochy 2017
129,00 750 ml
Wino Tenuta Casaletti Valpolicella
Wino czerwone Wytrawne Włochy 2022
75,00 750 ml
Wino Cesari Valpolicella Essere
Wino czerwone Wytrawne Włochy 2022
53,00 750 ml
Wegańskie
Wino Cesari Valpolicella Classico
Wino czerwone Wytrawne Włochy 2019
63,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu