Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Wenecja Euganejska, Treviso DOC

Wenecja Euganejska, Treviso DOC
Region Treviso DOC, położony w północno-wschodniej części Włoch, jest częścią większego obszaru winiarskiego Veneto. Znany jest przede wszystkim z produkcji Prosecco, które od niedawna może być wytwarzane tylko w określonych regionach Włoch jako DOC lub DOCG, z Treviso jako jednym z kluczowych obszarów.

Apelacja zajmuje znaczne obszary wokół miasta Treviso, rozciągające się na setki hektarów uprawnych. Jest to region dobrze zintegrowany z krajobrazem dolin rzecznych i terenów pagórkowatych, co stanowi doskonałe warunki dla rozwoju winorośli.

Historia winiarstwa w regionie Treviso jest głęboko zakorzeniona. Winorośl uprawiana była tu już w czasach rzymskich, co potwierdzają liczne archeologiczne znaleziska. W średniowieczu region zyskał reputację dzięki produkcji wysokiej jakości win, które były eksportowane do innych części Europy.

Treviso charakteryzuje się umiarkowanym klimatem typu śródziemnomorskiego. Latem temperatury są ciepłe, ale nie ekstremalne, co sprzyja długiemu okresowi dojrzewania winogron. Zimy są łagodne z minimalnym ryzykiem przymrozków. Opady są równomiernie rozłożone przez cały rok, z lekkim nasileniem w okresie wiosennym.

W regionie Treviso uprawia się głównie białe szczepy winogron, takie jak glera, pinot grigio, i chardonnay. Są to odmiany, które najlepiej adaptują się do lokalnego klimatu i gleby, dając wina o wyraźnym profilu aromatycznym i świeżości. Czerwone szczepy, takie jak merlot i cabernet franc, również znajdują tutaj swoje miejsce, choć w mniejszej skali. 

Zakaz sprzedaży
Prosecco Corte Delle Calli Extra Dry DOC
Wino białe Półwytrawne Włochy NV
55,00 750 ml
Prosecco Sessantacampi Extra Dry Treviso
Wino białe Półwytrawne Włochy 2021
57,00 750 ml
Prosecco Sessantacampi Brut Treviso
Wino białe Wytrawne Włochy 2021
61,00 750 ml
Prosecco Sessantacampi Treviso Frizzante
Wino białe Półwytrawne Włochy 2021
53,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu