Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Wenecja Euganejska, Soave DOC

Wenecja Euganejska, Soave DOC
Soave DOC to prestiżowy region winny położony w sercu Wenecji Euganejskiej, w północnych Włoszech, słynący z produkcji wyrafinowanych białych win.

Historia regionu  sięga czasów starożytnych, ale uznanie zyskał w epoce renesansu, gdy weneccy arystokraci i kupcy odwiedzali go w poszukiwaniu wyjątkowych trunków. Wina Soave już wtedy były cenione za ich delikatność i elegancję, a dzięki handlowym szlakom Republiki Weneckiej zyskały popularność również poza granicami Włoch. Oficjalną datą powstania regionu był jednak rok 1931.

Charakterystyczne dla regionu Soave są malownicze wzgórza pokryte winoroślami, na których uprawiane są głównie szczepy garganega oraz niewielkie ilości delikatnego, nadające winu świeżej nuty trebbiano di Soave. Region Soave DOC jest podzielony na kilka stref produkcyjnych, w tym Soave Classico, gdzie winnice zlokalizowane są na historycznych wzgórzach zapewniających najlepsze warunki dla winorośli.

Klimat regionu jest umiarkowany, z ciepłymi latami i chłodnymi zimami, co w połączeniu z wulkanicznymi i wapiennymi glebami tworzy idealne środowisko dla uprawy winorośli. To unikalne połączenie czynników geograficznych i klimatycznych przekłada się na wina. Soave to wina o delikatnym bukiecie, z nutami kwiatowymi i owocowymi, często z wyczuwalną mineralnością i świeżością, która jest ceniona przez koneserów na całym świecie.

Zakaz sprzedaży
Wino Torre del Falasco Soave
Wino białe Wytrawne Włochy 2022
45,00 750 ml
Wino musujące Villa Canestrari Soave Spumante "Cavo" Brut
Wino białe Wytrawne Włochy 2019
95,00 750 ml
Wino Tenuta Casaletti Soave
Wino białe Wytrawne Włochy 2022
63,00 750 ml
Wino Cesari Soave Essere
Wino białe Wytrawne Włochy 2021
39,00 750 ml
Wegańskie
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu