Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Sycylia, Alcamo DOC

Alcamo DOC to apelacja założona w 1972 roku. Obejmuje obszar 191 ha winnic w północno-zachodniej części Sycylii w pobliżu Palermo. Teren pełny jest pagórkowatych wzgórz porośniętych winogronami. Dominuje odmiana catarratto. Nazwa wedle podań nawiązuje albo do arabskiego al-qama (bogatej gleby) lub arabskiego urzędnika o tym imieniu. Klimat jest wybitnie śródziemnomorski o niskich opadach 500-600mm rocznie. Gleba to głównie wapień. 

Zakaz sprzedaży
Wino Collemare Alcamo Bianco Baglio Antico
Wino białe Wytrawne Włochy 2020
53,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu