Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

South Australia, Clare Valley

South Australia, Clare Valley
Clare Valley, z jej bogatą tradycją, doskonałym klimatem i zróżnicowanym terenem, jest jednym z najbardziej cenionych regionów uprawy winorośli w Australii, produkującym wina o wyjątkowej jakości i charakterze.

Clare Valley, położona około 136 kilometrów na północ od Adelaide w Australii Południowej, jest malowniczym regionem znanym z doskonałego klimatu i gleb sprzyjających produkcji wyśmienitych win. Zajmujący około 120 kilometrów kwadratowych obszar upraw winorośli, Clare Valley ma długą historię winiarstwa, z nasadzeniami datowanymi na lata 1840-1850, co czyni go jednym z najstarszych regionów winiarskich w Australii.

Dominującymi odmianami winogron w Clare Valley są riesling, który jest tutaj flagową odmianą, shiraz, cabernet sauvignon, i grenache. Riesling z tego regionu jest szczególnie ceniony za swoją jakość na arenie międzynarodowej.

Średnia temperatura latem wynosi około 25 stopni Celsjusza, a zimą 15 stopni Celsjusza, przy rocznych opadach deszczu wynoszących średnio około 600 milimetrów, co w większości przypadków ma miejsce w okresie zimowym. Górzysty teren Clare Valley zapewnia odpowiednią wentylację i drenaż, a gliniaste i mineralne gleby tworzą doskonałe warunki dla winorośli.

Chłodniejszy klimat regionu, w porównaniu do innych obszarów Australii Południowej, umożliwia dłuższy sezon wzrostu i powolniejsze dojrzewanie winogron, co przekłada się na wina o wyższej jakości. Zbiory winogron w Clare Valley odbywają się zazwyczaj od lutego do kwietnia, zależnie od odmiany winogron i warunków pogodowych danego roku. Mikroklimat Clare Valley, opisywany jako kontynentalny z niewielkimi różnicami temperatur między dniem a nocą, sprzyja produkcji win o intensywnych smakach i aromatach.

Produkcja roczna wina w Clare Valley to około 5% australijskiego wina, z rieslingiem jako czołowym produktem regionu. 

Zakaz sprzedaży
Wino Seppeltsfield Watervale Riesling
Wino białe Wytrawne Australia
99,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu