Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

South Australia, Barossa Valley

South Australia, Barossa Valley
Barossa Valley to region upraw winorośli położony w Australii Południowej, około 70 kilometrów na północ od Adelaide. Jest on uznawany za jeden z najważniejszych obszarów produkcji wina w Australii, a zarazem za jedno z najstarszych i najbardziej renomowanych miejsc winiarskich w tym kraju.

Powierzchnia upraw winorośli w regionie Barossa Valley wynosi około 19 000 hektarów, co czyni go jednym z największych regionów winiarskich w Australii. Najstarsze nasadzenia winorośli datują się na koniec XIX wieku.

Najważniejsze odmiany winogron uprawiane w Barossa Valley to przede wszystkim syrah, shiraz oraz grenache dla czerwonych win oraz riesling i chardonnay dla białych win. Roczne opady deszczu oscylują w granicach 500-650 mm, a średnia temperatura w sezonie letnim waha się między 25 a 30 stopni Celsjusza.

Ukształtowanie terenu w regionie Barossa Valley jest zróżnicowane, obejmujące wzgórza, doliny i płaskowyże. Jest to wynik działania rzeki North Para, która przepływa przez region, oraz erozji wodnej i wiatrowej. Teren ten oferuje doskonałe warunki dla uprawy winorośli, dzięki swej ekspozycji na słońce, różnorodności gleb i specyficznemu mikroklimatowi.

W Barossa Valley produkuje się rocznie około 400 000 hektolitrów wina, co stawia ten region wśród największych producentów wina w kraju. Czas zbiorów winorośli zależy od odmiany i warunków pogodowych, zwykle następuje między lutym a kwietniem.

Mikroklimat regionu Barossa Valley wyróżniają duże amplitudy temperatury między dniem a nocą, co sprzyja dojrzewaniu winogron i koncentracji ich smaków. Na mikroklimat wpływają również zimne fronty z południa, które zapewniają odpowiednią ilość opadów deszczu.

Barossa Vintage Festival jest najstarszym festiwalem winiarskim w Australii. Odbywa się on co dwa lata i przyciąga tysiące turystów z całego świata.

Zakaz sprzedaży
Wino Seppeltsfield Great Terraced Vineyard Barossa Grenache
Wino czerwone Wytrawne Australia
219,00 750 ml
Wino Seppeltsfield ‘The Easting’ Barossa Shiraz
Wino czerwone Wytrawne Australia
219,00 750 ml
Wino Seppeltsfield Barossa Shiraz
Wino czerwone Wytrawne Australia
99,00 750 ml
Wino Seppeltsfield Barossa Grenache
Wino czerwone Wytrawne Australia
99,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu