Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

South Australia, Adelaide Hills

South Australia, Adelaide Hills
Adelaide Hills to położony w stanie Australia Południowa malowniczy region upraw winorośli, uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych i cenionych obszarów winiarskich w kraju. To tu powstają najwyższej jakości wina, w szczególności uznane chardonnay i pinot noir. Wyjątkowy mikroklimat, historyczne winnice i specyficzne ukształtowanie terenu czynią Adelaide Hills wyjątkowym miejscem na mapie winnego świata.

Adelaide Hills to region z ponad 180-letnią historię nasadzeń winorośli, co czyni go miejscem z jednymi z najstarszych winnic w Australii. Powierzchnia upraw zajmuje około 1 900 hektarów, na których dumnie pną się szczepy chardonnay, sauvignon blanc, pinot noir i shiraz. 

Średnie temperatury w regionie wahają się od 18°C latem do 11°C zimą, a roczne opady deszczu osiągają poziom około 850 mm. To wszystko sprawia, że jest to jedno z najchłodniejszych i najwilgotniejszych miejsc w Australii, idealne wręcz do uprawy chardonnay i pinot noir, co potwierdzają liczne nagrody na konkursach winiarskich na całym świecie.

Adelaide Hills charakteryzuje się pagórkowatym krajobrazem z winnicami rozmieszczonymi na stokach, co przyczynia się do unikalnego mikroklimatu tego regionu. 

Region ten odpowiada za około 5% produkcji australijskiego wina rocznie i oprócz chardonnay i pinot noir znany jest szczególnie z produkcji win musujących. Zbiory winogron w Adelaide Hills odbywają się od lutego do kwietnia dla białych odmian oraz od marca do maja dla czerwonych, zależnie od warunków pogodowych.

Zakaz sprzedaży
Wino Penny's Hill "The Agreement" Sauvignon Blanc
Wino białe Wytrawne Australia
75,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu