Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

South Australia

South Australia
South Australia jest kluczowym regionem uprawy winorośli w Australii, wyróżniającym się korzystnym klimatem, zróżnicowanym terenem i długą historią winiarską. Obszar ten zajmuje około 76 600 hektarów pod uprawę winorośli, co stanowi mniej więcej 50% całkowitej powierzchni upraw w Australii, i podzielony jest na kilka subregionów, takich jak Barossa Valley, Clare Valley, McLaren Vale, Coonawarra i Adelaide Hills.

Historia winiarstwa w South Australia sięga ponad 150 lat, co czyni ten region jednym z najstarszych centrów uprawy winorośli w Australii. Szczególnie Barossa Valley jest dumne z posiadania winnic, których wiek przekracza 100 lat.

Region ten jest domem dla wielu odmian winogron, z których najbardziej popularne to shiraz, cabernet sauvignon, merlot, chardonnay, riesling, i sauvignon blanc. Od lat 90. XX wieku, zyskały tu także popularność odmiany włoskie takie jak sangiovese i nebbiolo.

Średnia temperatura w South Australia oscyluje w granicach 14-17 stopni Celsjusza, a roczne opady deszczu wynoszą od 250 do 600 mm, co klasyfikuje ten region jako stosunkowo suchy. Mimo to, dzięki efektywnym systemom irygacyjnym i zróżnicowanemu terenowi, produkcja winogron wysokiej jakości jest możliwa.

Zakaz sprzedaży
Wino One Pound per Acre Shiraz
Wino czerwone Wytrawne Australia
39,00 750 ml
Wino One Pound Per Acre Chardonnay
Wino białe Wytrawne Australia
39,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu