Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Rheingau, Rheingau Qba

Rheingau, Rheingau Qba
Rheingau QbA to jedno z bardziej prestiżowych oznaczeń wina w Niemczech, odnoszące się do jakościowych win z regionu Rheingau, leżącego w zachodniej części kraju, wzdłuż brzegów Renu. Ten malowniczy region winiarski rozciąga się na około 3,200 hektarów, co stanowi niewielki, ale znaczący procent niemieckiej produkcji wina.

Historia winiarstwa w Rheingau sięga czasów rzymskich, ale największy rozwój przypada na średniowiecze, kiedy to mnisi z lokalnych klasztorów zaczęli udoskonalać metody uprawy winorośli. Rheingau zyskało międzynarodową sławę dzięki wysokiej jakości rieslingom, które są uważane za jedne z najlepszych na świecie.

Klimat w Rheingau jest stosunkowo łagodny, z długim okresem wegetacyjnym, co jest idealne dla późno dojrzewających szczepów takich jak właśnie riesling. Wpływ rzeki Ren jest tu kluczowy – działa jak regulator temperatury, minimalizując ryzyko przymrozków wiosennych i umożliwiając długie, spokojne dojrzewanie winogron.

Oprócz najbardziej ikonicznego dla regionu rieslinga, w Rheingau uprawiane są także inne szczepy, takie jak spätburgunder (pinot noir) i müller-thurgau. Wina z Rheingau charakteryzują się wyrafinowaniem, elegancją oraz złożonością aromatyczną, często z wyczuwalnymi nutami owoców, kwiatów, a także mineralnymi.

Ciekawostką regionu jest tradycja "Rheingauer Riesling Route" – trasy turystycznej, która przechodzi przez serce regionu winiarskiego, oferując zarówno piękne widoki, jak i możliwość degustacji win bezpośrednio u ich producentów. Ponadto, Rheingau jest miejscem corocznego festiwalu win Rheingau Musik Festival, który łączy degustacje z koncertami muzyki klasycznej, co jeszcze bardziej podkreśla kulturalne znaczenie tego regionu.

Zakaz sprzedaży
Sekt Kloster Eberbach Trocken
Wino białe Wytrawne Niemcy 2018
79,00 750 ml
Wino Kloster Eberbach Riesling Feinherb
Wino białe Półwytrawne Niemcy 2021
77,00 750 ml
Wino Kloster Eberbach Rheingau Riesling trocken
Wino białe Wytrawne Niemcy 2021
75,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu