Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Piemont, Gavi DOCG

Piemont, Gavi DOCG
Gavi DOCG to wyjątkowe włoskie białe wina pochodzące z regionu Piemont w północno-zachodniej części Włoch. Obszar ten jest jedynym miejscem na świecie, gdzie uprawia się szczep winogron cortese.

Region Gavi, mimo że nie jest duży, obejmuje około 1,500 hektarów winnic, które skupiają się wokół miasta Gavi oraz kilku mniejszych miejscowości.

Historia uprawy winorośli w regionie Gavi sięga ponad tysiąc lat wstecz, a samo wino DOCG (Denominazione di Origine Controllata e Garantita) otrzymało swoje prestiżowe oznaczenie w 1998 roku, co potwierdza jego jakość i związki z tradycją.

Klimat regionu jest umiarkowany z chłodnym wpływem morza, co jest idealne dla szczepu cortese, pozwalając mu na osiągnięcie optymalnej dojrzałości i zachowanie kwasowości. Latem temperatury są stabilne, co sprzyja równomiernemu wzrostowi winogron, natomiast zimy są łagodne.

Wina Gavi DOCG cenione są za swoje delikatne aromaty owocowe, takie jak zielone jabłko, cytrusy, a także kwiatowe nuty, które idealnie komponują się z orzeźwiającą kwasowością. Doskonale sprawdzają się jako aperitif lub w połączeniu z delikatnymi daniami rybnymi.

Zakaz sprzedaży
Wino Gavi Conte di Alari
Wino białe Włochy 2022
73,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu