Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Minho, Vinho Verde DOC

Minho, Vinho Verde DOC
Region winny Minho, położony w północno-zachodniej Portugalii, jest kolebką jednego z najbardziej charakterystycznych i cenionych portugalskich win – Vinho Verde.

Nazwa "Vinho Verde" (zielone wino) odnosi się nie tyle do koloru wina, co do jego świeżości i młodości. Wina te są produkowane z kilku odmian winogron, wśród których dominują alvarinho, loureiro, arinto, trajadura, i avesso, przynosząc szeroki wachlarz smaków i aromatów.

Minho jest regionem o zielonych, malowniczych krajobrazach, dzięki obfitym opadom deszczu i łagodnemu klimatowi atlantyckiemu, co sprzyja rolnictwu, a zwłaszcza uprawie winorośli. Gleby w regionie są zróżnicowane, od lekkich, piaszczystych po gleby granitowe, co w połączeniu z klimatem, daje winom Vinho Verde ich unikalny charakter.

Wina Vinho Verde są znane z wysokiej kwasowości, co sprawia, że są one orzeźwiające i lekkie, często z delikatnym musowaniem, które jest naturalną cechą niektórych stylów. Choć większość win Vinho Verde to wina białe, produkowane są też wina różowe i czerwone, charakteryzujące się świeżością i owocowym profilem.

Odmiana alvarinho jest szczególnie ceniona za produkcję win o większej strukturze i potencjale do starzenia, oferujących intensywne aromaty owoców tropikalnych i mineralności. Wina te często pochodzą z subregionu Monção i Melgaço, gdzie znajdują idealne warunki do wyrażenia swojego pełnego potencjału.

Zakaz sprzedaży
Wino ZAP Vinho Verde
Wino białe Wytrawne Portugalia
33,00 750 ml
Wino Belenus Vinho Verde
Wino białe Wytrawne Portugalia
33,00 750 ml
Wino Casal de Miranda Branco Vinho Verde
Wino białe Wytrawne Portugalia
35,00 750 ml
Wino Ataegina Branco Vinho Verde
Wino białe Wytrawne Portugalia
29,00 750 ml
Wino Ataegina Rose Vinho Verde
Wino różowe Wytrawne Portugalia
29,00 750 ml
Wino Casal de Miranda Loureiro Vinho Verde
Wino białe Wytrawne Portugalia
35,00 750 ml
Wino Monsenhor Vinho Verde DOC
Wino białe Wytrawne Portugalia 2019
39,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu