Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Mendoza

Mendoza
Region winny Mendoza, położony u stóp majestatycznych Andów w Argentynie, jest jednym z najbardziej renomowanych i produktywnych regionów winiarskich na świecie, znanym szczególnie z uprawy szczepu malbec - perły argentyńskiego winiarstwa.

Mendoza charakteryzuje się suchym, kontynentalnym klimatem z dużą ilością słonecznych dni, co jest idealne dla uprawy winorośli. Nocne ochłodzenia, wynikające z bliskości gór, sprzyjają powolnemu dojrzewaniu owoców, co przekłada się na bogactwo aromatów i smaków w produkowanych tu winach.

Mendoza jest szczególnie znana z produkcji wysokiej jakości win czerwonych, zwłaszcza z odmiany malbec, ale również cabernet sauvignon, merlot i chardonnay. Wina z Mendozy charakteryzują się intensywnością, głębią smaku oraz długim potencjałem dojrzewania.

Winiarstwo w Mendozie opiera się zarówno na tradycyjnych metodach produkcji, jak i nowoczesnych technologiach, co pozwala winiarzom eksperymentować i tworzyć unikalne cuvée. Region ten jest podzielony na kilka mniejszych podregionów, takich jak Maipú, Luján de Cuyo i Valle de Uco, każdy z nich oferujący nieco inne warunki klimatyczne i glebowe, co przekłada się na różnorodność stylów i charakterów win.

Zakaz sprzedaży
Wino Estimulo Torrontes
Wino białe Wytrawne Argentyna 2022
39,00
Wino Antigal Uno Malbec Magnum
Wino czerwone Wytrawne Argentyna 2019
175,00
Wino Antigal Uno Platinum Edition Cabernet Franc
Wino czerwone Wytrawne Argentyna 2019
109,00
Wino 7 Treasures Sauvignon Blanc
Wino białe Wytrawne Argentyna 2022
39,00 750 ml
Wino Corte 9 Malbec
Wino czerwone Wytrawne Argentyna 2020
39,00 750 ml
Wino 7 Treasures Malbec
Wino czerwone Wytrawne Argentyna 2022
39,00 750 ml
Wino Antigal Uno Red Blend
Wino czerwone Wytrawne Argentyna
69,00 750 ml
Wino Antigal Uno Sauvignon Blanc
Wino białe Wytrawne Argentyna 2022
69,00 750 ml
Wino Antigal One La Dolores Vineyard Malbec
Wino czerwone Wytrawne Argentyna 2018
386,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu