Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Kastylia La Mancha, Almansa DO

Kastylia La Mancha, Almansa DO
Region winiarski Almansa DO znajduje się w południowo-wschodniej Hiszpanii, w prowincji Albacete, części autonomicznego regionu Kastylia-La Mancha.

Denominacja Almansa DO została utworzona w 1966 roku, jednak wino w tym regionie nieprzerwanie uprawia się od już od XVI wieku. 

Region Almansa rozciąga się na powierzchni około 7,200 hektarów winnic, co czyni go stosunkowo małym obszarem winiarskim w skali kraju. Jego charakterystyczną cechą są wysokie położenia winnic, często przekraczające 700 metrów, a miejscami nawet 1100 metrów nad poziomem morza. Klimat w Almansie jest kontynentalny z wpływami śródziemnomorskimi, co oznacza gorące, suche lata i chłodne zimy. Te warunki są idealne dla odmian winorośli, które preferują dłuższy okres dojrzewania i są odporne na ekstremalne temperatury.

Głównymi szczepami uprawianymi w Almansie są monastrell, który jest najbardziej charakterystyczną odmianą dla tego regionu, oraz garnacha tintorera. Monastrell jest ceniony za swoje mocne, dobrze zbudowane wina o intensywnej barwie i aromacie. Garnacha tintorera, znana również jako Alicante bouschet, to szczep dający ciemne, bogate wina, które dobrze komponują się z monastrellem, tworząc blendy o wyrazistym charakterze i głębokiej kolorystyce.

Jedną z ciekawostek regionu Almansa jest wykorzystanie starych winorośli, które są uważane za skarb tego obszaru. Niektóre z nich liczą sobie ponad 40 lat i dają wino o wyjątkowym skupieniu i intensywności smaku. 

Zakaz sprzedaży
Wino El Vigia de la Atalaya
Wino czerwone Hiszpania 2022
49,00 750 ml
Wegańskie
Wino La Atalaya Magnum
Wino czerwone Wytrawne Hiszpania 2020
199,00 1,5l
Wegańskie
Wino La Atalaya del Camino
Wino czerwone Wytrawne Hiszpania 2021
99,00 750 ml
Wegańskie
Wino Alaya Tierra
Wino czerwone Wytrawne Hiszpania 2020
169,00 750 ml
Wegańskie
Wino Laya
Wino czerwone Wytrawne Hiszpania 2022
55,00 750 ml
BestsellerWegańskie
Wino Laya Magnum
Wino czerwone Wytrawne Hiszpania 2021
119,00 1,5l
Wegańskie
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu