Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Elgin WO

Elgin WO
Elgin WO to stosunkowo mały region uprawy winorośli położony na zachodnim wybrzeżu Republiki Południowej Afryki.  Obejmuje około 3 500 hektarów.

Najstarsze nasadzenia winorośli w regionie pochodzą z lat 70. XX wieku, jednak Elgin WO zyskało reputację jako region winiarski dopiero w ostatnich latach. Od tamtej pory przyciągnęło wielu producentów, którzy uprawiają głównie białe odmiany winogron, takie jak chardonnay i sauvignon blanc. Wśród czerwonych odmian popularne są szczepy pinot noir i syrah.Różnorodność gleb, od piaszczystych po gliniaste, pozwala na eksperymentowanie z różnymi odmianami i stylami win.

Średnia temperatura w regionie wynosi około 15-18 stopni Celsjusza, co przyczynia się do powolnego dojrzewania winogron i utrzymania wysokiej kwasowości. Roczne opady deszczu wynoszą około 1 000 milimetrów, co jest ważne dla zdrowego wzrostu winorośli.

Elgin WO ma charakterystyczne ukształtowanie terenu, złożone z pagórkowatego krajobrazu oraz dolin, co tworzy doskonałe warunki dla uprawy winorośli. Odnajdziemy tu wysoko położone winnice, na wysokości 300-400 metrów nad poziomem morza.

Elgin to jeden z najchłodniejszych regionów uprawy winorośli w Republice Południowej Afryki. To powoduje, że wino z tego obszaru ma wyjątkowo świeżą kwasowość i intensywność smaku. Dodatkowo odnotowuje się dłuższy okres dojrzewania winogron w porównaniu do innych regionów kraju. Powolne dojrzewanie pozwala winom uzyskać większą gęstość i kompleksowość smaku.

Ze względu na chłodny klimat i powolne dojrzewanie winogron, zbiory często odbywają się później niż w innych regionach. Czas zbiorów przypada na okres od lutego do kwietnia, co jest jednym z najpóźniejszych terminów zbiorów winogron w RPA.

Zakaz sprzedaży
Wino Boschendal Elgin Pinot Noir
Wino czerwone Wytrawne Republika Południowej Afryki 2020
125,00 750 ml
Wino Boschendal Elgin Sauvignon Blanc
Wino białe Wytrawne Republika Południowej Afryki 2022
105,00 750 ml
Wino Boschendal Elgin Chardonnay
Wino białe Wytrawne Republika Południowej Afryki 2021
119,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu