Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Dolina Mozeli, Mosel QmP

Dolina Mozeli, Mosel QmP
Dolina Mozeli, znana w Niemczech jako Mosel, to region winiarski słynący z produkcji niektórych z najbardziej prestiżowych białych win na świecie, szczególnie z odmiany riesling.

Malowniczo wijąca się rzeka Mozela, otoczona stromymi, skalistymi wzgórzami, jest domem dla winnic, które korzystają z wyjątkowych warunków klimatycznych i glebowych tego regionu. Unikalne położenie winnic, często na ekstremalnie stromych zboczach, zapewnia optymalne nasłonecznienie winorośli, co jest kluczowe dla produkcji win o wysokiej jakości.

Winiarze z doliny Mozeli, z pokolenia na pokolenie przekazujący sobie wiedzę i tradycje, są dumni z ich minimalistycznego podejścia do winiarstwa, które pozwala na pełne wyrażenie terroir w ich winach. Dzięki temu wina z Mosel, szczególnie te oznaczone jako QmP, oferują nie tylko niezrównane doświadczenie smakowe, ale również głęboki wgląd w charakter i historię regionu.

QmP (Qualitätswein mit Prädikat) to najwyższa kategoria jakości dla niemieckich win, która oznacza dosłownie "wino jakościowe z wyróżnikiem". Ta kategoria została stworzona w celu klasyfikacji win na podstawie ich jakości, a nie tylko pochodzenia geograficznego. Wina QmP muszą pochodzić z jednego z określonych regionów winiarskich Niemiec i spełniać rygorystyczne wymogi dotyczące jakości, w tym poziom cukru w winogronach w momencie zbiorów, co jest wyrazem dojrzałości i potencjalnej zawartości alkoholu w winie.

Zakaz sprzedaży
Wino Carl Graff Riesling Spatlese
Wino białe Słodkie Niemcy
49,00 750 ml
Wino Carl Graff Riesling Kabinett
Wino białe Półsłodkie Niemcy
47,00 750 ml
Wino Edition Abtei Himmerod Riesling Spatlese lieblich
Wino białe Słodkie Niemcy 2020
51,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu