Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Dolina Mozeli, Mosel Qba

Dolina Mozeli, Mosel Qba
Dolina Mozeli (Mosel) w Niemczech jest znana przede wszystkim ze swoich wyjątkowych winnic i malowniczych krajobrazów. Rejon rozciąga się od miasta Koblenz, gdzie Mozela wpada do Renu, aż po granicę z Luksemburgiem i Francją.

Charakterystyczne dla ukształtowania terenu są tu strome, nasłonecznione zbocza nad rzeką, na których uprawiane są winorośle. Klimat regionu jest stosunkowo łagodny, co sprzyja uprawie rieslinga, króla tutejszych upraw. Specyficzne warunki terroir przekładają się na wyjątkowy smak i aromat miejscowych win, które są cenione przez koneserów na całym świecie.

Dolina Mozeli to także obszar o głębokich korzeniach historycznych, z licznymi zamkami, zabytkami i średniowiecznymi miasteczkami, takimi jak Cochem, Bernkastel-Kues i Traben-Trarbach, które zachwycają swoją architekturą i unoszącą się wokół tajemniczą aurą.

QbA (Qualitätswein bestimmter Anbaugebiete) to kategoria jakościowa niemieckiego wina, określająca wysokiej jakości wina pochodzące z określonych regionów winiarskich. Wina QbA muszą spełniać szereg rygorystycznych wymogów oraz przejść kontrolę jakości, zanim trafią na rynek. Dzięki temu konsument może być pewien, że kupując wino z oznaczeniem QbA z doliny Mozeli, otrzymuje produkt o gwarantowanej jakości, odzwierciedlający charakter tutejszego terroir.

Zakaz sprzedaży
Cremant Mosel Edition Abtei Himmerod Riesling
Wino białe Wytrawne Niemcy NV
83,00 750 ml
Wino Carl Graff Riesling Trocken
Wino białe Wytrawne Niemcy
49,00 750 ml
Wino Edition Abtei Himmerod Weisburgunder
Wino białe Niemcy 2020
51,00 750 ml
Wino Edition Abtei Himmerod Riesling Alte Rebe trocken
Wino białe Wytrawne Niemcy 2021
53,00 750 ml
Wino Edition Abtei Himmerod Riesling  trocken
Wino białe Wytrawne Niemcy 2021
51,00 750 ml
Wino Edition Abtei Himmerod Riesling feinherb
Wino białe Półwytrawne Niemcy 2021
47,00 750 ml
Bestseller
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu