Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Dolina Loary, Turenia, Vouvray AP

Dolina Loary, Turenia, Vouvray AP
Region winny Vouvray, położony w dolinie Loary we Francji, jest słynny na całym świecie ze swoich wyjątkowych białych win produkowanych z odmiany winogron chenin blanc.

Vouvray oferuje szeroką gamę win, od wytrawnych i lekkich, przez półwytrawne i półsłodkie, aż po intensywnie słodkie wina deserowe oraz musujące. Dzięki unikalnemu mikroklimatowi i zróżnicowanym rodzajom gleb, w tym głównie gliniastych i wapiennych, winogrona chenin blanc wykazują w regionie Vouvray niezwykłą zdolność do wyrażania subtelnego bukietu aromatycznych cech charakterystycznych dla tego terroir.

Wina z Vouvray są cenione za ich złożoność, żywą kwasowość oraz zdolność do starzenia, co pozwala im z czasem zyskiwać na głębi i bogactwie aromatów. Młode wina często charakteryzują się świeżymi nutami kwiatowymi, owocowymi - takimi jak jabłko, gruszka, czasem z akcentami miodu i kamienia. Starsze roczniki mogą rozwinąć bardziej złożone nuty, w tym wosk pszczeli, orzechy i skórę.

Produkcja musującego Vouvray Méthode Traditionnelle to kolejna duma regionu. Te wina, wytwarzane metodą tradycyjną, podobnie jak szampan, oferują eleganckie bąbelki, delikatność i złożoność smaku, z wyraźnie wyczuwalną kwasowością i owocowością typową dla chenin blanc.

Zakaz sprzedaży
Wino Marquis de Goulaine Vouvray La Loire Royale
Wino białe Półwytrawne Francja 2021
65,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu