Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Chile, Dolina Centralna, Maipo Valley DO

Chile, Dolina Centralna, Maipo Valley DO
Maipo Valley jest jednym z najbardziej prestiżowych i uznanych regionów winiarskich Chile, znanym przede wszystkim z produkcji wyjątkowych czerwonych win, w szczególności cabernet sauvignon. Region ten położony jest w centralnej części Chile, blisko stolicy kraju, Santiago.

Charakterystyczne dla Maipo Valley jest jego unikalne mikroklimaty i różnorodność gleb, które są kluczowe dla produkcji win o zróżnicowanym charakterze. Region ten korzysta z korzystnego wpływu gór Andów, które nie tylko dostarczają świeżej wody do nawadniania winnic, ale także wpływają na temperaturę, zapewniając chłodne noce, które są kluczowe dla powolnej i równomiernej dojrzewalności winogron.

DO (Denominación de Origen) Maipo Valley jest podzielone na trzy główne subregiony: Alto Maipo, Central Maipo i Coastal Maipo. Alto Maipo, znajdujące się u podnóża Andów, jest najbardziej cenione ze względu na swoje gleby bogate w żwir, które idealnie nadają się do uprawy Cabernet Sauvignon. Wina z tego subregionu charakteryzują się skoncentrowanym owocowym smakiem, elegancją oraz długim potencjałem dojrzewania.

Central Maipo, położone bliżej Santiago, jest sercem regionu, gdzie produkuje się wina z większą różnorodnością odmian, w tym Merlot i Carmenere. Coastal Maipo, zbliżające się do Pacyfiku, korzysta z chłodniejszego klimatu, dzięki czemu produkuje się tu wina bardziej świeże i mineralne.

Zakaz sprzedaży
Wino Sibaris Cabernet Sauvignon Gran Reserva
Wino czerwone Wytrawne Chile 2022
67,00 750 ml
Wino Altazor
Wino czerwone Wytrawne Chile 2014
319,00 750 ml
Wino Founder's Collection Cabernet Sauvignon
Wino czerwone Wytrawne Chile 2018
159,00 750 ml
Wino T. H. Syrah Maipo
Wino czerwone Wytrawne Chile 2016
119,00 750 ml
Wino Aliwen Cabernet Sauvignon Reserva
Wino czerwone Wytrawne Chile 2018
51,00 750 ml
Wino Sibaris Merlot Gran Reserva
Wino czerwone Wytrawne Chile 2019
67,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu