Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Dolina Centralna, Leyda Valley DO

Dolina Centralna, Leyda Valley DO
Region winiarski Leyda Valley w Chile, zlokalizowany niedaleko wybrzeża Oceanu Spokojnego, jest stosunkowo młodym, lecz dynamicznie rozwijającym się obszarem winiarskim, który zyskał międzynarodową sławę dzięki swoim wyjątkowym warunkom do uprawy winorośli.

Historia jako regionu winiarskiego zaczęła się kształtować dopiero w latach 90. XX wieku, kiedy to lokalni przedsiębiorcy i winiarze zauważyli, że chłodne morskie bryzy i mgły mogą sprzyjać tworzeniu win o unikalnych cechach. Do jego rozwoju niewątpliwie przyczyniła się również budowa akweduktu w 1997 roku, który umożliwił nawadnianie suchych terenów.

Klimat w Leyda Valley jest zdecydowanie morski, co oznacza chłodne letnie dni i mgliste poranki, które są kluczowe dla spowolnienia procesu dojrzewania winogron, dzięki czemu uzyskują one większą kwasowość i bardziej złożony smak. Nocne zimna zapewniają również świeżość i wyrazistość aromatów w winach produkowanych w tym regionie.

Głównymi szczepami winorośli uprawianymi w Leyda Valley są sauvignon blanc i chardonnay, które najlepiej wykorzystują potencjał chłodnego klimatu, produkując świeże, mineralne wina o intensywnym aromacie. Ponadto coraz większą popularność zdobywają tu także czerwone odmiany takie jak pinot noir i syrah, które charakteryzują się elegancją i subtelnymi nutami owocowymi.

Zakaz sprzedaży
Wino Sibaris Pinot Noir Gran Reserva
Wino czerwone Wytrawne Chile 2022
67,00 750 ml
Wino Sibaris Sauvignon Blanc Gran Reserva 2022
Wino białe Wytrawne Chile 2022
67,00 750 ml
Wino Sibaris Riesling Gran Reserva
Wino białe Wytrawne Chile 2017
67,00 750 ml
Wino T. H. Pinot Noir Leyda
Wino czerwone Wytrawne Chile 2018
119,00 750 ml
Wino T. H. Sauvignon Blanc Leyda
Wino białe Wytrawne Chile 2020
115,00 750 ml
Wino musujące Titillum
Wino białe Wytrawne Chile 2017
129,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu