Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Coastal Region, Stellenbosch WO

Coastal Region, Stellenbosch WO
Region winny Stellenbosch jest nie tylko sercem przemysłu winiarskiego w Republice Południowej Afryki, ale również żywym świadectwem bogatej historii i kultury tego kraju. Położony około 50 kilometrów od Kapsztadu, Stellenbosch przyciąga swoją malowniczą scenerią, wysokiej klasy winnicami i bogatym dziedzictwem kulturowym.

Otoczony malowniczymi górami, region cieszy się umiarkowanym klimatem śródziemnomorskim, idealnym do uprawy winorośli. Gleby w Stellenbosch są zróżnicowane, od piaszczystych po gliniaste, co w połączeniu z unikalnym mikroklimatem pozwala na produkcję szerokiej gamy wysokiej jakości win.

Winiarnie w Stellenbosch słyną przede wszystkim z czerwonych win, takich jak cabernet sauvignon, merlot i pinotage – unikalnego południowoafrykańskiego szczepu, będącego krzyżówką pinot noir i cinsaut. Ponadto region jest znany z produkcji wyśmienitych białych win, w tym sauvignon blanc i chardonnay.

Historia winiarstwa w Stellenbosch sięga 1679 roku, kiedy to Jan van Riebeeck, założyciel Kapsztadu, zasadził tu pierwsze winorośle, dając tym samym podwaliny pod tradycję winiarską w całej RPA, Afryce. W XVIII i XIX wieku, dzięki rozwojowi technik winiarskich i eksportowi, wina z regionu Stellenbosch zyskały międzynarodowe uznanie. Jednak prawdziwy rozkwit przemysłu winiarskiego w tym regionie nastąpił w drugiej połowie XX wieku, kiedy to wprowadzono nowoczesne metody produkcji i zarządzania winnicami. Wprowadzenie innowacji technologicznych, skupienie się na jakości i zrównoważonym rozwoju, a także globalny wzrost zainteresowania winami z Nowego Świata przyczyniły się do umocnienia pozycji Stellenbosch jako jednego z czołowych światowych regionów winiarskich.

Dzisiaj Stellenbosch jest nie tylko centrum produkcji wina w Południowej Afryce, ale także ważnym ośrodkiem edukacji i badań winiarskich, z Uniwersytetem Stellenbosch i jego wydziałem winiarstwa na czele.

Zakaz sprzedaży
Wino Bellingham Homestead Chardonnay
Wino białe Republika Południowej Afryki 2021
62,00 750 ml
Wino Bellingham Homestead Pinotage
Wino czerwone Republika Południowej Afryki 2020
62,00 750 ml
Wino Boschendal Cabernet Sauvignon
Wino czerwone Wytrawne Republika Południowej Afryki 2017
149,00 750 ml
Wino Boschendal Nicolas
Wino czerwone Wytrawne Republika Południowej Afryki 2018
133,00 750 ml
Wino Boschendal Heritage Grande Syrah
Wino czerwone Wytrawne Republika Południowej Afryki 2019
349,00 750 ml
Wino Boschendal Heritage Black Angus
Wino czerwone Wytrawne Republika Południowej Afryki 2019
289,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu