Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

California

California
Cabernet sauvignon z Doliny Napa, chardonnay z regionu Central Coast czy zinfandel z Paso Robles. Bogactwo różnorodnych odmian winorośli oraz różnorodność mikroklimatów sprawiają, że Kalifornia może zaoferować wino dla każdego smaku i każdej okazji. Przekonasz się?

Kalifornia jest oazą kreatywności i inspiracji. Od Hollywood po San Francisco, od muzeów po galerie sztuki ulicznej: stan ten tętni kulturalnym życiem. Jest kolebką światowej sławy muzyków, artystów, reżyserów i pisarzy, którzy znaleźli tu swoją przystań i nieustannie wpływają na globalne nurty kulturowe. To miejsce, które potrafi zaskoczyć i zainspirować również wtedy, gdy poszukujesz winiarskich przygód.

Kalifornia ma zróżnicowany klimat i geografię, które sprzyjają uprawie winorośli. Od chłodnych wybrzeży Pacyfiku po gorące doliny środkowej części stanu – każda apelacja ma swój unikalny mikroklimat. To właśnie tutaj, dzięki dobrej glebie i korzystnym warunkom klimatycznym, powstają niezapomniane wina.

Historia winiarstwa w Kalifornii sięga czasów misjonarzy franciszkańskich, którzy jako pierwsi wprowadzili winorośl na te tereny w XVIII wieku. Początki nowoczesnej produkcji wina datowane są na XIX wiek, kiedy to nieliczni pionierzy zaczęli eksperymentować z różnymi odmianami winorośli. Dzisiaj Kalifornia jest domem dla kilku z najbardziej prestiżowych regionów winiarskich na świecie.

Dolina Napa słynie z doskonałych win cabernet sauvignon, zinfandel i chardonnay. Central Coast oferuje szeroką gamę win, od wytrawnych pinot noir po eleganckie syrah. Paso Robles, z dynamicznie rozwijającym się rynkiem winiarskim, jest znane z wysokiej jakości win zinfandel i blendów w „rodańskim” stylu.

W Kalifornii coraz większą wagę przykłada się do zrównoważonego rozwoju winiarstwa. Wiele winnic i winiarni przechodzi na organiczne i biodynamiczne metody uprawy. Programy ochrony wód i ziemi są powszechnie stosowane w całym stanie.

Zakaz sprzedaży
Wino Sean Minor Sauvignon Blanc
Wino białe Wytrawne Stany Zjednoczone 2021
95,00 750 ml
Wino Cloud Break Cabernet Sauvignon
Wino czerwone Wytrawne Stany Zjednoczone 2021
55,00 750 ml
Wino Cloud Break Pinot Noir
Wino czerwone Wytrawne Stany Zjednoczone 2021
55,00 750 ml
Wino Vista Point Merlot
Wino czerwone Wytrawne Stany Zjednoczone
39,00 750 ml
Wino Vista Point White Zinfandel
Wino różowe Półwytrawne Stany Zjednoczone
39,00 750 ml
Wino Red Wood Highway Chardonnay
Wino białe Wytrawne Stany Zjednoczone
39,00 750 ml
Wino Red Wood Highway Cabernet Sauvignon
Wino czerwone Wytrawne Stany Zjednoczone
39,00 750 ml
Wino Grayson Cellars Zinfandel
Wino czerwone Wytrawne Stany Zjednoczone 2021
79,00 750 ml
Wino Grayson Cellars Cabernet Sauvignon
Wino czerwone Wytrawne Stany Zjednoczone 2022
79,00 750 ml
Nowość
Wino Grayson Cellars Chardonnay
Wino białe Wytrawne Stany Zjednoczone 2022
79,00 750 ml
Wino Cloud Break Petite Sirah
Wino czerwone Wytrawne Stany Zjednoczone 2021
55,00 750 ml
Wino Cloud Break Zinfandel
Wino czerwone Wytrawne Stany Zjednoczone 2021
55,00 750 ml
Wino Cloud Break Barrel Fermented Chardonnay
Wino białe Wytrawne Stany Zjednoczone 2022
55,00 750 ml
Nowość
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu