Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Burgundia, Bourgogne AP

Burgundia, Bourgogne AP
Poznaj świat wykwintnych win z Burgundii – jednego z najbardziej uznanych regionów winiarskich na świecie. Bourgogne AP ustanowiona już w 1937 roku apelacja odzwierciedla bogactwo terroir Burgundii w jego podstawowej formie, oferując wina czerwone, białe i różowe.

Bourgogne AP, założona 31 lipca 1937 roku, jest klasyfikowana jako apelacja regionalna. Produkuje się tu wina czerwone, białe i różowe, które zazwyczaj są produkowane z winogron pinot noir, chardonnay i aligoté. Winogrona są zbierane i winifikowane w 299 gminach regionu Burgundii, rozmieszczonych w trzech departamentach: Yonne, Côte d'Or i Saône-et-Loire. Roczna produkcja w Bourgogne AP to imponujące 66 tys. hektolitrów dla win białych i 120 tys. hektolitrów dla win czerwonych i różowych, co świadczy o znaczeniu i zasięgu tej apelacji. Jednak nie tylko liczby czynią tę apelację wyjątkową.

Jedną z charakterystycznych cech apelacji Bourgogne AP jest możliwość umieszczenia nazwy odmiany winorośli na etykiecie poniżej nazwy kontrolowanej apelacji „Bourgogne”, przy czym musi to być zapisane mniejszym rozmiarem czcionki. W regionie istnieją też lokalne zwyczaje. Przykład? Nazywanie odmiany pinot noir „pinot noirien” oraz pinot gris – „pinot beurot”.

Bourgogne AP nie tylko zachwyca swoimi winami, ale także wprowadza w fascynujący świat tradycji i kultury winiarskiej regionu. I jest idealnym początkiem dla osób chcących zacząć swoją przygodę z burgundami.

Zakaz sprzedaży
Wino Chartron et Trebuchet Chardonnay Combe
Wino białe Wytrawne Francja 2019
85,00 750 ml
Wino Chartron et Trebuchet Pinot Noir
Wino czerwone Wytrawne Francja 2021
95,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu