Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Bordeaux, Saint-Emilion Grand Cru AP

Bordeaux, Saint-Emilion Grand Cru AP
W regionie Saint-Émilion tylko najlepsze wina mają prawo do tytułu najlepszych. Tak powstała apelacja Saint-Émilion Grand Cru AP, która nakłada na winiarzy ostrzejsze ograniczenia produkcyjne. Żeby sprostać wysokim wymaganiom, tutejsi producenci korzystają z niesamowitej różnorodności typów gleb i podglebi.

Apelacja Saint-Émilion Grand Cru AP dzieli swój obszar z apelacją Saint-Émilion AP, jednak mają różne zasady produkcji wina. Maksymalna wydajność w Saint-Émilion AP wynosi 53 hektolitrów z hektara, a w Grand Cru – 40 hektolitrów z hektara. Mimo to według szacunków każdego roku apelacja Saint-Émilion Grand Cru AP wytwarza dwa razy więcej wina niż Saint-Émilion AP.

Lokalne prawo wymaga, aby wszystkie wina z tego obszaru były czerwone. Na powierzchni 4160 hektarów rosną głównie odmiany cabernet sauvignon, cabernet franc i merlot. Krzewy ukorzeniły się w glebach piaszczystych z napływowymi osadami żwiru, które najlepiej współpracują z odmianami merlot i cabernet franc, dlatego właśnie te dwa szczepy odgrywają główną rolę.

W winach z apelacji Saint-Émilion Grand Cru AP można wyczuć skoncentrowane nuty czerwonych owoców, fig, śliwek, róży, piwonii i prażonych migdałów. Mają mocną strukturę z jedwabistymi taninami, a także potencjał do starzenia na przestrzeni 5-30 lat.

Zakaz sprzedaży
Wino Chateau Faugeres
Wino czerwone Wytrawne Francja 2016
289,00 750 ml
Wino Chateau Troplong Mondot
Wino czerwone Wytrawne Francja 2013
695,00 750 ml
Wino Chateau Laroque Saint-Emilion Grand Cru AP
Wino czerwone Wytrawne Francja 2016
239,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu