Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Bordeaux, Montagne Saint-Émilion AP

Bordeaux, Montagne Saint-Émilion AP
Apelacja Montagne Saint-Émilion AP rozciąga się wśród bajecznych krajobrazów wzgórz i płaskowyżów – od Pomerol na zachodzie do Saint-Émilion na południu. Otoczona jest prestiżowymi sąsiadami o podobnych wartościach i terroir. Wina z tej apelacji już w 1936 roku zostały uznane za Appellation d'Origine Contrôlée (AOC).

Montagne Saint-Émilion AP mieści się w Bordeaux, w podregionie Libourne na prawym brzegu rzeki Dordogne. Apelacja otrzymała swój status 14 listopada 1936 r., a oznaczenie AOC przyznano winom, które zostały zebrane na terenie gminy Montagne lub w jej wioskach, Parsac i Saint-Georges. Na przestrzeni lat wyróżniała się na tle innych apelacji Bordeaux talentem, pasją i niezawodnym zaangażowaniem swoich winiarzy.  

Do apelacji Montagne Saint-Émilion AP należy ok. 1500 hektarów ziemi obsadzonej winoroślą. Współistnieją tu dwa główne rodzaje terroir: zbocza są bogate w gleby gliniasto-wapienne, zaś płaskowyże w bardziej żwirowe gleby.

Rosną tu odmiany merlot, cabernet franc, cabernet sauvignon, malbec i petit verdot. Każda z nich ma swoją preferowaną glebę, dlatego kolejne pokolenia winiarzy starały się wydobyć to, co najlepsze w apelacji. Ciągła dbałość o szczegóły była wielokrotnie nagradzana podczas degustacji. Wina z apelacji Montagne-Saint-Émilion AP są eleganckie, mają odpowiednią równowagę mocnych tanin i przyjemnej świeżości.

Zakaz sprzedaży
Wino Chateau Faizeau Montagne Saint-Emilion AP
Wino czerwone Wytrawne Francja 2019
119,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu