Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Bordeaux, Médoc, Saint-Julien AP

Bordeaux, Médoc, Saint-Julien AP
Mała, ale potężna apelacja Saint-Julien AP od dawna cieszy się reputacją wyjątkowej jakości i spójności. Dzięki wyjątkowej jednorodności gleb ma największą koncentrację Grand Crus Classés w całym Médoc. Tu prawie każdy ar jest pokryty winoroślą – z wyjątkiem pasa o szerokości ok. 500 metrów na brzegach rzeki Gironde.

Apelacja Saint-Julien AP położona jest w Bordeaux, pomiędzy apelacjami Margaux i Pauillac, na lewym brzegu ujścia rzeki Gironde. W jej obszarze mieści się 11 Grand Cru Classés. Całkowita powierzchnia winnic w apelacji obejmuje blisko 900 hektarów. Krzewy winorośli wyrastają z gleby gliniastej i wapiennej z dużymi skałami, pokrytej grubą warstwą żwiru. Wśród szczepów dominuje cabernet sauvignon, jednak dopuszczone są również merlot i cabernet franc.

Wina z Saint-Julien AP są pięknie zbalansowane, intensywne i złożone, z bardzo delikatnymi, aksamitnymi taninami. Mają głęboki kolor i elegancję. Można w nich wyczuć nuty jagód, czarnej porzeczki, jeżyn, śliwek, tytoniu i lukrecji. Wina z apelacji Saint-Julien AP mają potencjał do starzenia sięgający nawet 50 lat.

Zakaz sprzedaży
Wino Chateau Gloria
Wino czerwone Wytrawne Francja 2013
249,00 750 ml
Wino Chateau Ducru Beaucaillou
Wino czerwone Wytrawne Francja 2013
999,00 750 ml
Wino Chateau Lagrange
Wino czerwone Wytrawne Francja 2017
419,00 750 ml
Wino Chateau Clos du Marquis
Wino czerwone Wytrawne Francja 2013
379,00 750 ml
Wino Connetable de Talbot
Wino czerwone Wytrawne Francja 2017
235,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu