Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Bordeaux, Médoc, Saint-Estephe AP

Każda butelka wina z Saint-Estèphe AP to esencja francuskiego winiarstwa w najlepszym wydaniu. Bogate, złożone, a jednocześnie pełne finezji wina są dowodem na to, że tradycja i pasja winiarzy z tego regionu przetrwały przez wieki. Czy warto odkryć apelację Saint-Estèphe AP i jej 60 châteaux? Jak najbardziej!

Saint-Estèphe AP, ukryty w samym sercu regionu Médoc, leży zaledwie 50 km na północ od Bordeaux. Jest drugą co do wielkości z sześciu gminnych apelacji Médoc. Rozciąga się nad brzegiem rzeki Gironde na obszarze 1,2 tys. ha. Gleby Saint-Estèphe AP to unikalna mieszanka żwiru, gliny i wapienia. Ta różnorodność wpływa na charakter wina. Żwir zapewnia doskonały drenaż, glina zatrzymuje wilgoć, a wapienie dodają winom subtelnej mineralności.

Klimat Saint-Estèphe AP jest umiarkowanie morski, z wpływem rzeki Gironde. Bliskość zarówno morza, jak i ujścia rzeki zapewnia łagodny klimat z regularnymi temperaturami, dobrym nasłonecznieniem i korzystnymi bryzami. Te naturalne warunki chronią także winnice przed ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi.

Wina z Saint-Estèphe AP wyróżniają się swoją strukturą i pełnym ciałem. Główne odmiany winogron, takie jak cabernet sauvignon, merlot, cabernet franc i petit verdot, tworzą kompozycje pełne głębi. Młode wina z tego regionu charakteryzują się wyraźnymi taninami i bogatymi nutami ciemnych owoców, takich jak czarna porzeczka i śliwka. W miarę starzenia rozwijają się w bardziej złożone bukiety z nutami dębu, przypraw, a nawet ziemi.

W Saint-Estèphe AP reprezentowane są wszystkie rodziny crus: Grands Crus Classé (nadane w 1855 roku), Crus Bourgeois, Crus Artisans, a także wina ze spółdzielczych winiarni. To tu znajdują się też jedne z najbardziej prestiżowych winnic Bordeaux. Jako Grand Cru zostały sklasyfikowane Cos d'Estournel i Château Montrose.

Zakaz sprzedaży
Wino Chateau Phelan Segur
Wino czerwone Wytrawne Francja 2016
429,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu